لاستیک سیاه | لاستیک سفید !!!

لاستیک پاک، لاستیک سفید لیفتراک

لاستیک سیاه ،تایر سیاه
همه ما لاستیک  و یا تایر را سیاه دیده ایم، البته بماند که پیکان و خودروهای قدیمی تر برای دلبری از تایر دور سفید استفاده میکرند، اما لاستیک به علت مواد اولیه و نوع ساخت و دوده استفاده شده سیاه رنگ است.
این پدیده که در هنگام ترمز شدید و ناگهانی خودرو ها ردی سیاه رنگ بر روی آسفالت باقی بماند را نیز همه در خیابان های شهری و برون شهری دیده ایم.
یکی از ایرادات لاستیک خودرو و لاستیک های صنعتی همین نکته است. لاستیک سیاه پاک نیست و تا حدودی به محیط زیست آسیب وارد میکند. البته این نکته که لاستیک خودرو و لاستیک تمامی ادوات صنعتی چرخ لاستیکی از مواد طبیعی تهییه میشود حائز اهمیت است، اما درصدی از این مواد برای طبیعت و محیط زیست مطلوب به شمار نمی‌آیند.
داغ شدن لاستیک و سايیدگی آج لاستیک بر اثر ترمز شدید و ناگهانی و یا تحمل بار با فشار بالا در لیفتراکی که در محیط های گرم و سخت کار میکند، سبب آزاد شدن گازهایی سمی سطح رویی لاستیک میشود. البته این مقدار آن‌قدر نیست که نگران کننده باشد، اما برای محیط هایی که دائما با این مسئله مواجه هستند، امری مهم تلقی میگردد.

_سفید_لیفتراکی.png

 

با یک مثال به ادامه توضیح میپردازیم، خط ترمز خودرویی را که در خیابان مشاهده میکنید، ممکن است تا روز‌ها و یا حتی ماه‌ها ترمز با شدت ترمزی که نشانه‌ی آن را بر روی آسفالت میبینید اتفاق نیوفتد، اما مشابه این مطلب میتواند در کارگاهی با لیفتراک که بارهای فوق سنگین را جابه‌جا میکند و با تحمل وزن زیاد بار دچار سائش سطحی لاستیک میگردد ، در یه محیط و مسیر حرکت ثابت ، بار ها و بار ها در یک روز اتفاق افتد.
محققان صنعت لاستیک و تولید کنندگان بزرگ تایر در سراسر جهان، با استفاده از تکنولوژی های جدید و استفاده از موادی نو،  لاستیکی تولید میکنند که نه تنها دارای رنگ سیاه نیست، بلکه رد و اثری نیز از خود بر جای نمیگذارد، یا بهتر است بگوییم اثر بر جای گذاشته از لاستیک سفید در مقایسه با لاستیک سیاه بسیار ناچیز است.
تایر پاک یا لاستیک سفید، ( Clean ) که عموما برای صنعت لاستیک لیفتراک پر کاربرد است، از موادی خاص و بدون دوده تولید میشود.
به جهت هزینه تولید بالا و همچنین هزینه نگهداری بیشتر نسبت به لاستیک سیاه و حتی عمری کوتاه تر از لاسیک سیاه، تنها میتوان این مدل از لاستیک لیفتراک را در صنایعی همچون صنایع مواد غذایی و خوراکی، صنایع تولیدی مواد آرایشی بهداشتی، صنایع داروسازی و …، که نیازمند محیط کاری و انباری پاک میباشند، جست و جو کرد.
البته که استفاده از تایر پاک یا لاستیک سفید لیفتراک برای صنایع دیگر مقرون به صرفه و اجباری نیست، اما استفاده از این لاستیک برای لیفتراک هایی که در محیط های فوق که مستقیماً با سلامت و بهداشت مواد غذایی جامعه سر و کار دارد، امری ضروری به شمار می‌آید.
مجموعه وب سایت بازار لاستیک ایرانیان مفتخر است که با استفاده از دانش کارشناسان فروش در زمینه فروش لاستیک لیفتراک، و همچنین آگاهی از انواع صنایع و محیط‌های مناسب ادوات صنعتی و لیفتراک، میتواند مشاور خوبی در زمینه خرید لاستیک لیفتراک باشد.
وب سایت بازار لاستیک ایرانیان، تامین کننده تمامی سایز های لاستیک پاک لیفتراک، لاستیک سفید لیفتراک در انواع توپر و بادی میباشد. جهت کسب اطلاع از قیمت روز لاستیک سفید لیفتراک، و همچنین خرید لاستیک سفید لیفتراک، میتوانید با مشاوران بازار لاستیک تماس حاصل فرمائید.

وب سایت بازار لاستیک ایرانیان
عرضه مستقیم انواع لاستیک لیفتراک، تایر توپر و بادی لیفتراک
www.BazarLastik.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *