کمباین | Combine Harvester

کمباین |

Combine Harvester

 

 

_کمباین_جان_دری__کمباین_نیو_هلند_تایر.png

 

صنعت کشت و کشاورزی، تضمین کننده زندگی بشر بر روی این کره خاکیست. تولید خوراک و غذا از دل طبیعت و رفع نیازهای انسان، اولین گامیست که بشر در زندگی خود برداشته است.
کشاورزی شغلی پر زحمت و سخت است، نیاز به صبر، دانش و اطلاعات کافی و ابزار و ادوات و مواد اولیه دارد.
سالهائی دور میزان کاشت و برداشت محصولات کشاورزی بسیار کمتر از آن چیزی بود که امروزه شاهد آن هستیم، با پیشرفت تکنولوژی و توسعه ادوات کشاورزی، بهره برداری، توسعه و افزایش ظرفیت محصولات کاملاً چشم گیر می‌باشد.

مراسم برداشت گندم یا برنج را در سالهای دور و آن چیزی که در خاطرات کودکیمان به خاطر داریم را به یاد آورید، اگر امروزه نیز در ایران به همان روش سنتی و با استفاده از نیروی انسانی اقدام به کاشت و برداشت این دو محصول می‌شد، هم اکنون با کمبود گندم و برنج مواجه بودیم و یا مجبور به واردات این اقلام از خارج از مرزهای ایران می‌شدیم.

با گسترش به کار گیری ادوات کشاورزی از جمله کمباین، برداشت محصولاتی از جمله برنج، ذرت، سویا، گندم، جو و … ، با سرعت و بهره بیشتر انجام می‌گیرد. همچنین اتلاف محصول نیز به حداقل ممکن کاهش یافته است که این انقلابی در صنعت کشاورزی به شمار می‌آید.

کمباین ( Combine Harvester ) به ماشین برداشت محصولات دانه دار کشاورزی اطلاق میشود که از واژه کمباین انگیلی به معنای جمع آوری یا برداشت نام اقتباس کرده است.
ماشین کمباین سه عمل درو کردن، کوبیدن و جدا سازی دانه از ساقه محصول را به ترتیب انجام میدهد و در نهایت محصول نهائی را برای کشاورز به تفکیک جدا می‌کند.
برای برداشت هر نوع از محصولات فوق که به آنها اشاه شد، برخی قسمت های درونی کمباین باید تعویض گردد. برای مثال نحوه جدا سازی ساقه برنج از دانه برنج با نحوه جدا سازی ذرت از ساقه ذرت متفاوت است. اما در ظاهر هر دو محصول از کمباین استفاده میکنند.

همچنین نوع زمین کشاورزی و حساسیت محصول نیز در انتخاب نوع و نحوه استفاده از کمباین متفاوت است.
هنگامی که کمباین وارد زمین کشاورزی می‌شود، باید برای محصولات و ساختار آن زمین تجهییز شده باشد، از لاستیک مخصوص کمباین و مناسب استفاده دز آن زمین استفاده کند و نحوه برداشت و انباشت محصول نیز از پیش تعیین شود.

 

 

_لاستیک_کمباین_هروستر_نیو_هلند.png

کمباین دستگاهی است که در زمین های گلی کشاورزی و در میان انبوه محصولات و خس و خاشاک حرکت میکند، از وزن بالائي برخوردار است و درون خود کارخانه کوچکی را جای داده است. به همچین جهت لاستیک استفاده شده برای کمباین باید دارای ساختار مناسب باشد. ورود کمباین به زمین کشاورزی و نحوه به کار گیری لاستیک کمباین و چرخش چرخ های کمباین باید کمترین آسیب را به محصولات کشاورزی وارد کند.
بدین منظور انتخاب لاستیک مناسب انواع کمباین با توجه به جغرافیای محل استفاده و نوع زمین زراعی و محصول برداشتی متفاوت است.
لاستیک انواع کمباین از ساختار رادیال ( سیمی ) و بایاس ( نخی ) با آج های مختلف کشاورزی، صاف و یا حتی آج های منحصر به استفاده در محدوده ای خاص میباشند.

برخی از انواع کمباین چرخ لاستیکی که در ایران در حال بهره برداری و برداشت محصول می‌باشند.

کمباین نیو هلند
کمباین هپکو
کمباین ساخت شرکت کمباین سازی ایران
کمباین لندینی
کمباین کیس
و …

وب سایت بازار لاستیک ایرانیان، عرضه کننده تخصصی لاستیک کمباین مخصوص ادوات برداشت محصول و انواع کمباین در کشور.
جهت کسب اطلاع از مشخصات انواع لاستیک کمباین، اطلاع از قیمت لاستیک کمباین و یا خرید لاستیک کمباین، میتوانید با مشاوران بازار لاستیک ایرانیان تماس حاصل فرمائيد.

 

 

_کمباین_.png

بازار لاستیک ایرانیان
عرضه کننده لاستیک و تایر مخصوص ادوات کشاورزی، لاستیک کمباین، لاستیک تراکتور
www.BazarLastik.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *